Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 20 lipca 2014

Vatika Dabur Wzbogacony olej kokosowy do włosów i olejowanie włosów


Olej kokosowy z ekstraktami z amli, cytryny i henny oraz 6 innych ajurwedyjskich ziół. Vatika to olej nawilżający włosy i skórę głowy.

Stosuję go kiedy moja skóra głowy woła o nawilżenie i jest bardzo napięta. Podgrzany i letni olejek wmasowuję w skalp i całą długość włosów. Lubię też smarować nim włosy, gdy te stają się bardzo przesuszone. To taki kosmetyk do zadań specjalnych, kiedy suchość daje się we znaki, choć z pewnością regularne stosowanie przyniosłoby o wiele lepsze efekty niż moje pojedyncze zabiegi. Jednak mi kilka razy na miesiąc w zupełności wystarcza i poprawia stan moich włosów i skóry głowy.

Zapach ma dość "orientalny", oczywiście wyczuwalne są kokosy. Mi ten zapach odpowiada. 

W momencie nakładania włosy zmieniają się w tłuste strąki, ale nie trzeba się tego obawiać po zmyciu. Włosy nie są tłuste. Umycie ich szamponem załatwia sprawę, są świeże, a na pewno nie tłuste, lecz bardziej miękkie i puszyste. 

Razem z czepkiem na głowie trzymam olejek przez kilka godzin. Oczywiście najlepiej zostawić na noc, ale ja nie lubię niewygodnej i foliowej czapeczki. Kilka godzin w zupełności wystarcza, by włosy się zregenerowały. Można głowę dodatkowo owinąć ręcznikiem i podgrzewać włosy suszarką - to dla tych, którzy mają mniej czasu na ten zabieg.

Skóra głowy po olejku Vatika staje się nawilżona, włosy są miękkie, delikatne i odżywione. 


Po tym olejku z pewnością spróbuję także innych, jak one działają na moje włosy. Jedno jest pewne: zabieg olejowania włosów, czyli nakładania na włosy dowolnego oleju czy olejku jaki tylko mamy dostępny pod ręką, czy to spożywczy, czy oliwki dla dzieci jest zabiegiem prostym, a skutecznym. Nie zaszkodzi osobom z wysoką porowatością włosów. Dla tych z niską porowatością będzie nieco trudniej, bo tutaj olej się tak doskonale nie wchłania, ale skóra głowy chętnie przyjmie dawkę nawilżenia i odwdzięczy się zregenerowanymi cebulkami włosów, a w efekcie mocnymi włosami w fazie wzrostu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz