Łączna liczba wyświetleń

piątek, 16 czerwca 2017

Pastelowy manicure a'la hybrydowy/żelowy


Obecnie hybrydy zawojowały rynek kosmetyczny i wyznaczają główne trendy w malowaniu paznokci. Nic dziwnego, bo to trwałe, efektowne wykończenie paznokci z wysokim połyskiem i zawsze jakimś efektem "wow". Zgadzam się, że to świetne rozwiązanie, ale co jeśli hybrydy Tobie akurat nie odpowiadają z różnych przyczyn?

Są do tego alternatywy.

U mnie na niekorzyść hybryd jest fakt, że paznokcie rosną mi szybko i co 2 tygodnie musiałabym robić nowe paznokcie ze względu na widoczne odrosty. Nie zniechęca mnie to, będę dalej z nimi próbować. Jednak w międzyczasie, kiedy zależy mi na szybkim i estetycznym manicure z pomocą przychodzą różne top coaty i lakiery kryjące oraz utrwalające.


Jako lakier bazowy wybrałam tradycyjny lakier do paznokci Semilac Delicate French w pudrowym różu o numerze 002. Nałożyłam 3 warstwy tego lakieru dla uzyskania jednolitego i wyrazistego koloru. Lakier szybko schnie i ma ładny kolor, nie zostawia smug. Na jednym z paznokci wylądowała także naklejka wodna.

Całość po wyschnięciu uzupełniłam top coat'em Seche Vive, który ma dawać efekt żelowych czy też hybrydowych paznokci. Seche Vive jest dość gęsty, ale dobrze się rozprowadza. Miniaturka 3,6 ml ma tylko malutki pędzelek, co może nieco utrudniać aplikację przezroczystego topu. Zasycha on bardzo szybko. Utwardza lakier i wydłuża jego trwałość oraz dodaje blasku paznokciom. Dzięki temu topowi paznokcie w niemal nienagannym stanie przetrwały równy tydzień. Dla mnie to bardzo zadowalający efekt i bardzo dobra alternatywa dla paznokci żelowych czy hybrydowych.


1 komentarz:

  1. bardzo lubię tego semilaczka, mam również jego hybrydowy odpowiednik :p

    OdpowiedzUsuń