Łączna liczba wyświetleń

sobota, 22 lipca 2017

Połyskująca czerwień - hybrydy Semi Like vs lakier Peggy Sage


Zestawienie dwóch bardzo podobnych kolorystycznie lakierów - hybrydowy Semi Like z limitowanej edycji w kolorze Cherry & Berry oraz lakier do paznokci Peggy Sage w kolorze Red Ceremony.

Lakiery różnią się między sobą bardzo dużo, ponieważ Semilac to lakier hybrydowy z koniecznością utwardzania w lampie LED/UV, a tradycyjny lakier wymaga jesynie wyschnięcia. To już sprawia, że będą inaczej wyglądały na paznokciach. i sprawdzały się w przeciągu najbliższych kilku dni.


Dwa pierwsze paznokcie (wskazujący i środkowy) to lakier hybrydowy Semilac. Pozostałe pokryte są lakierem Peggy Sage. Teraz trochę o nim. Jest on w niemalże identycznym kolorze jak Semilac, ale jednak wpada bardziej w czerwień. Mieniące się drobinki to zwykły brokat w czerwonym kolorze. Połysk słabszy w stosunku do hybryd, ale jak na lakier także całkiem nieźle. Lakier miał dość rzadką konsystencję przez co docierał do samych skórek - niekoniecznie tak, jak byśmy tego chciały, ale taka konsystencja to raczej przypadłość większości świeżych lakierów. Do ładnego pokrycia płytki potrzebne są 2 warstwy, jedna zostawia prześwity i słaby odcień. Lakier może odpryskiwać, w szczególności jeśli chodzi o brokat. Wytrzymuje w nienagannym stanie ok. 2-3 dni. Potem ścierają się końcówki. Niestety dla wielbicielek intensywnych kolorów, w tym czerwieni, tradycyjne lakiery mogą być po takim czasie powodem do wstydu (i koniecznością ponownego malowania), a nie dowodem eleganckich paznokci.

To chyba właśnie dlatego hybrydy zyskały sobie tyle zwolenniczek. Zatem hybrydy mam i ja!


Semi Like w kolorze Cherry & Berry to bardzo głęboki kolor w odcieniu malinowej czerwieni. Chociaż ma drobinki połyskującego brokatu to jest to efekt delikatny i dodaje dodatkowego uroku. Paznokcie prezentują się bardzo ładnie z tym kolorem i lakierem.


To moje pierwsze hybrydy zrobione samodzielnie. Jako bazy i topu użyłam produktów marki Silcare. Produkty ze sobą dobrze współpracowały, nie było żadnych problemów z łączeniem Semilaca oraz Silcare. Produkty nie uczulają i dobrze się trzymają.

Zwolenniczkom tradycyjnych lakierów polecam Peggy Sage - będzie dobry na specjalne okazje, a wielbicielkom hybrydowego manicure polecam Semi Like Cherry & Berry - piękną rubinową i głęboką czerwień.

1 komentarz:

  1. poszczęściło mi się i też mam ten lakier semilaca, hybrydki to moja pasja <3

    OdpowiedzUsuń