Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 6 stycznia 2013

Cotygodniowe Spa-Łazienkowe czyli Rytuały Piękna
Każdej z nas należy się relaks po całym tygodniu i chwila na zadbanie o siebie i swoją urodę.

Cotygodniowe Spa-Łazienkowe czyli jednym słowem opis kompleksowego "Rytuału Piękna" w domowym zaciszu pozwala na odrobinę odprężenia i znalezienie swoich ulubionych kosmetyków.

Na czym polega Rytuał Piękna w Domowym Spa?

Na całkowitej pielęgnacji ciała w zależności na co mamy ochotę i ile mamy czasu, ale ze względu na to że ten jeden raz w tygodniu ma być najbardziej wyjątkowy postarajmy się mieć czasu dla siebie jak najwięcej.

Co tydzień planuję używać rożnych kosmetyków do kompleksowej pielęgnacji ciała, a potem opisywać ich działanie i zabiegi jakie wykonałam. Myślę, że zmotywuje mnie to do szybszego zużycia zapasów, które zgromadziłam, a przy okazji pozwoli utworzyć listę moich ulubionych i sprawdzonych kosmetyków oraz tych nieco mniej sprawdzonych.

DOMOWE SPA obejmuje pielęgnację całego ciała:
* twarz: maseczki, peelingi, złuszczanie, oczyszczanie, tonizowanie, kremowanie, nakładanie preparatów specjalnych lub serum itp.
* włosy: mycie, odżywianie, maseczki, ampułki, płukanki itp.
* ciało: oczyszczanie, złuszczanie/ścieranie, wyszczuplanie, nawilżanie, ujędrnianie, masowanie, depilowanie, regenerowanie itp.

Domowe Spa-Łazienkowe dotyczy głownie zabiegów kosmetycznych na jakie tylko przyjdzie nam ochota, ale nie ogranicza się ono jedynie do pielęgnacji ciała.
Domowe Spa to coś, co ma nam sprawiać przyjemność i może przeciągać się cały wieczór lub cały dzień.  Najważniejsze abyśmy mogły zadbać tylko o siebie, poświecić sobie tych parę chwil na coś miłego i poprawiającego humor. Tak, tylko dla siebie.
To może być chwila z ulubioną książką, gdy na twarzy mamy maseczkę, kubek gorącej czekolady, ulubiona płyta, wylegiwanie się w wannie, aromatyczny peeling pod prysznicem, świeże kwiaty kupione dla samej siebie by odmienić wnętrze domu, zapalenie zapachowych świec, zrobienie sobie zabiegu pielęgnacyjnego za pomocą domowych składników, afirmowanie swojej urody i wiara w siebie. A po tym wszystkim zrobienie sobie oszałamiającego makijażu lub ubranie ulubionej sukienki. Co kto lubi! Te zabiegi mają na celu poprawnie nie tylko ciała, urody, ale też duszy, ponieważ oprócz dbania o ciało trzeba zrobić także dla siebie coś miłego. Bez tego Rytuał Piękna nie będzie ukończony ;)
Myślę, że to świetny sposób zwłaszcza teraz kiedy za oknem jest szaro, ponuro. Zadbajmy o siebie, bo na to zawsze jest dobra pora.

Jeśli macie ochotę dołączyć ze mną do Cotygodniowego Spa-Łazienkowego to zapraszam. Proszę tylko o  podlinkowanie adresu mojego bloga do tej akcji :)

1 komentarz:

  1. To świetny pomysł. Jeden taki dzień wyrwany na miłe pielęgnacyjne rytuały tylko dla siebie.Tym lepiej jeśli można go urozmaicić o coś więcej. Takie proste, a jednak tak mało z nas na to sobie pozwala. A szkoda...

    OdpowiedzUsuń