Łączna liczba wyświetleń

piątek, 22 marca 2013

Dobry krem - jak go znaleźć?

Dobry krem do twarzy to podstawa - nie tylko pielęgnacji, ale to także sposób radzenia sobie z problemami cery i dostarczania jej odpowiednich składników, których potrzebuje zależnie od wieku, typu cery, ewentualnych problemów skórnych, ale może też chronić wierzchnią warstwę skóry przed szkodliwym działaniem środowiska, promieniami UV czy zanieczyszczeniami, by nie wnikały w głąb skóry.
Jednym słowem - kosmetyk obowiązkowy! Warto, aby był dobrze dobrany, a jego używanie przynosiło zadowolenie i oczekiwane rezultaty.


Na naszych półkach - czy to sklepowych czy w domu - goszczą raz po raz nowe kremy. Szukanie ideału jest trudne, ale nie niemożliwe. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka ważnych cech tego kosmetyku. Wszystko niestety trzeba sprawdzić na sobie i to bardzo skrupulatnie, ale czego się nie robi by dobrze wyglądać i znaleźć swój ulubiony krem.Cechy "kremu idealnego":
1) Konsystencja - dobrze się wchłania, nie pozostawia na skórze rolującej się warstwy, nie jest za tłusty, ani za rzadki. Po chwili od wsmarowania wtapia się w skórę i niemalże nie czuć go i nie widać na twarzy.
Spostrzeżenie: Jeśli krem tworzy wałeczki może to oznaczać, że nałożyłyśmy go zbyt dużo lub należy chwilę odczekać, a dopiero za moment strać się wklepać krem i wszystko będzie jak należy.
2) Odpowiada problemom twojej cery - dokładnie zdefiniuj czego szukasz i z czym masz problem, aby krem nie pogarszał stanu skóry, tylko pomagał w zwalczaniu niedoskonałości, nie uwydatniając przy tym problemów skórnych.
3) Zawiera unikalne składniki i witaminy - nie jest napakowany chemią, ale składnikami popartymi nowoczesną technologią i wieloma badaniami dermatologicznymi, które przekładają się na pozytywny stan cery i bezpieczne użycie. Wskazane są naturalne składniki, wyciągi, witaminy. Zwróci uwagę na odznaczenia, atesty, badania jakie pozytywnie przeszedł kosmetyk, ale także czy nie jest testowany na zwierzętach.
4) Nadaje się pod makijaż - mało która kobieta może sobie dziś pozwolić na dzień bez makijażu, a jeśli nawet to zdarzają się okazje do pełnego make-upu, a krem powinien być na to przygotowany. Krem powinien działać aktywnie pod makijażem, nie wpływać na stan makijażu, a przede wszystkim "nie gryźć się" z podkładem oraz "nie zważyć" w zetknięciu z kosmetykami kolorowymi.
5) Ma dodatkowe walory - ładny zapach, wygodne opakowanie, jest wydajny itp.
6) Efekty - krem po jakimś czasie stosowania spełnia swoje zadanie i ma właściwości zgodne z zaleceniami producenta. Ponadto obserwowalne jest polepszenie stanu skóry, wyraźne efekty.

Jeśli Twój krem odpowiada Ci we wszystkich powyższych aspektach to znaczy, że masz krem na szóstkę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz