Łączna liczba wyświetleń

środa, 12 września 2012

Porady na piękne włosy


Dbanie o włosy wcale nie jest takie proste, bo jak się okazuje każdy zabieg przeprowadzany na włosach powinien być wykonywany z dbałością i delikatnością.

Kilka porad:

  • Włosy najlepiej jest myc w wodzie miękkiej. Ciepła woda idealna jest do mycia włosów, zaś w wodzie od temperatury letniej do chłodnej włosy płuczemy. Pozwoli to łuskom włosów najpierw otworzyć się na szampon, a następnie zamknąć po całym zabiegu mycia włosów, dzięki czemu są odżywione i gładkie. 
  • Nie należy rozczesywać mokrych i splątanych włosów na siłę. By przywrócić je do ładu należy nałożyć odżywkę, która ułatwi ich rozczesanie. Mokre włosy najłatwiej jest bowiem uszkodzić. 
  • Jeśli masz przetłuszczające się włosy warto zwrócić uwagę na szczotkę czy grzebień, których używasz. Dobrze by były czyste i nie obciążały włosów. Dlatego warto często myc nasze grzebienie wodą z szamponem lub sodą oczyszczoną rozpuszczoną w wodzie. 
  • Szampony 2 w 1 stosuj tylko gdy to konieczne lub gdy masz naprawdę mało czasu. Takie szampony traktuj jak wyjście awaryjne, bowiem nie dostarczą włosom tyle potrzebnych składników co szampon i odżywka - nie zmywa tak dokładnie zanieczyszczeń i nie odżywia tak głęboko.
  • By uratować rozdwojone końcówki w trakcie suszenia (by nie stały się jeszcze bardziej rozdwojone i wysuszone) należy wmasować w nie trochę oliwy, a jeszcze lepiej gdyby była to oliwa z oliwek lub olej lniany. Wówczas gorące powietrze nie będzie im tak bardzo niesprzyjające.
  • Piwo zamiast lakieru do włosów. Utrwalenie fryzury może być całkiem naturalne, wystarczy spryskać włosy piwem z małą ilością wody i układać dowolnie.
  • Kiedy włosy się elektryzują należy przetrzeć je wilgotną dłonią.
  • Gdy mamy przyklapnięte włosy należy spuścić głowę i spryskać włosy lakierem (lub piwem), a następnie suszyć suszarką około 2 minut i po taki zabiegu energicznie podnieść głowę. Już wkrótce kolejne porady urodowe ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz