Łączna liczba wyświetleń

sobota, 22 września 2012

Puszysty koczek Messy Bun


Koczki są od dłuższego czasu bardzo modne i wygodne. Poplątane, eleganckie, ułożone, roztrzepane, luźne, wyżej, niżej.... Sama uwielbiam rożnego rodzaju splatanie włosów w ten sposób. To świetna alternatywa dla kucyka, kitek i innych spiętych wersji fryzur.

Najlepiej wyglądają koczki duże, puszyste, oplecione grubym pasmem włosów. Tylko co począć kiedy nie mamy tak bujnych włosów?

Są na to sposoby. Natapirowanie, upięcie specjalną spinką z gąbki lub gruba frotka do włosów, wokół których owiniemy własne włosy oraz odpowiednie podpięcie wsuwkami. Można posłużyć się też pasmem włosów sztucznych, treską i doczepić do kitki, a następnie owinąć wokół.

Na dole posta porada jak zrobić koczka bez absolutnie żadnych przyrządów i akcesoriów do włosów.


Inna wersja typowego koczka w nietypowy sposób:

Jak zrobić koczka nie mając ani gumki do włosów, ani spinek, wsuwek i innych przyrządów? 
Włosy bierzemy w garść jak byśmy chciały zrobić kitkę. Trzymając włosy przy głowie drugą ręką zwijamy je (rolujemy). Po zwinięciu puszczamy rękę trzymającą włosy przy głowie i oplatamy je wkoło. Powstaje koczek. Teraz trzeba tylko końcówki włosów wetknąć w powstały koczek lub po prostu zawiązać włosy - jakbyśmy chciały z nich zrobić supeł.
To mój własny sposób na szybkiego koczka, gdy nie mam pod ręką żadnych spinek, czy gumek, a potrzebuję związać włosy. Ja mam włosy cienkie, lekkie więc nie wiem jak sprawdziłoby się to na włosach ciężkich i grubych, ale zawsze to jakieś rozwiązanie. Próbujcie ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz