Łączna liczba wyświetleń

sobota, 3 listopada 2012

Drożdże na cerę i włosy

Postanowiłam wypróbować domowy i naturalny sposób na poprawę i porost włosów za pomocą drożdży, ale chodzi mi nie tylko o włosy, lecz także o poprawę cery. Mam spore skłonności do trądziku i innych niespecjalnych niespodzianek na twarzy. Włosy są także cienkie i w słabej kondycji. Mimo używania wielu specyfików mających zapewnić poprawę włosom i cerze chcę sięgnąć także po sprawdzone babcine receptury. Nie zaszkodzą, a mogą pomóc.


A zatem od dziś przez miesiąc (żeby chociaż tyle mi się udało ;) zamierzam stosować drożdżową kurację:

1. Picie drożdży codziennie - 1/4 kostki rozpuszczona w połowie szklanki mleka z miodem oraz kakao.
Drożdże rozpuszczamy z gorącym mlekiem i gdy napój wystygnie dodajemy miodu i kakao i pijemy przestygnięte.
Dziś mam za sobą pierwszy kubeczek, niestety picie drożdży do najprzyjemniejszych nie należy. Nie będę miała zatem oporów przed dodaniem do drożdży czegokolwiek, by móc to jakoś znośniej wypić.


2. Maseczka z drożdży na twarz dwa/trzy razy w tygodniu - składniki do maseczki są identyczne jak w przypadku ich rozpuszczania. 1/4 kostki rozpuszczamy z ciepłym mlekiem, ale tutaj dodajemy go po prostu mniej, tak by uzyskać papkę możliwą do nałożenia na twarz.
Maseczka z drożdży na trądzik powinna być kładziona grubą warstwą na twarz i inne zmienione chorobowo miejsca (ropne wypryski na dekolcie, plecach) i po dwudziestu minutach zmyta ciepłą wodą.


Lekko nie będzie, bo drożdże mają swój specyficzny smak i zapach, który pozostaje na twarzy jak i na kubkach smakowych, ale czego się nie robi dla poprawy urody. Mam tylko nadzieję  że uda mi się osiągnąć jakiekolwiek pozytywne efekty. 

1 komentarz:

  1. też mam takie problemy jak ty i mogę szczerze ci polecić do włosów odżywkę Nivea Long Repair :) włosy są po niej lekkie, puszyste, niezwykle miekkie i idealnie się układają :) po prostu coś fantastycznego!

    OdpowiedzUsuń