Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 19 listopada 2012

Jak dobrać idealny biustonosz?

Dobór idealnego stanika do naszego biustu jest bardzo ważny, bo chodzi tutaj nie tylko o komfort, podtrzymywanie biustu, piękne wyeksponowanie piersi, ale także o ich zdrowie.  Źle dobrany stanik to ryzyko deformacji piersi i powstania nowotworu oraz wad postawy.  Dobrze dobrany stanik zapobiega garbieniu się, a co za tym idzie przyszłym problemom z kręgosłupem. Niestety aż 70% polek chodzi w źle dobranych stanikach.


Jak zatem znaleźć stanik idealny?
Należy się dokładnie zmierzyć, a jeśli jest taka możliwość to stanik przymierzyć i zwrócić uwagę na kilka kwestii.  Można zrobić kilka skłonów, nietypowych ruchów gimnastycznych, aby dokładnie sprawdzić jak stanik się trzyma i czy obwód trzyma idealnie całości. W dobrze dobranym staniku przód i tył powinny być na tym samym poziomie. Pas biustonosza w obwodzie musi przylegać do ciała, nie może się ruszać i przemieszczać. Fiszbiny muszą przylegać do klatki piersiowej, okalać całą pierś i kończyć się pod pachą.

Po czym poznać za małe miseczki?
- jeśli pod pachami powstają wałeczki
- jeśli piersi są napięte i niemal wypchnięte nad miseczkami
- czerwone pręgi na mostku lub pod pachami
Po czym poznać za duże miseczki?
- odstają od biustu u góry i pod pachami
- zasłaniaj piersi zamiast je kształtować

Jak ustalić swój rozmiar?
Za pomocą centymetra mierzymy obwód klatki piersiowej i od wymiaru który wychodzi odejmujemy 5 cm. Na tej podstawie szukamy odpowiedniego stanika wg tabel producenta dla odpowiedniego obwodu. Obwód piesi mierzymy w biustonoszu, aby biust był uniesiony. Mając te dwa wymiary sprawdzamy w tabeli jaki rozmiar sugeruje producent.
Obecnie mamy bardzo szeroki wybór staników w niemal każdym rozmiarze, więc każda kobieta może znaleźć ten idealny biustonosz.
Warto zaopatrywać się bieliznę w dobrych sklepach, gdzie jakość, wykonanie oraz wygoda noszenia są na pierwszym miejscu.
Z pomocą przychodzą sklepy internetowe, gdzie w zaciszu domowym każda z nas może wymierzyć dokładnie swoje wymiary i bez skrępowania kupić idealny stanik.  


O bieliźnie przeczytasz na moim blogu też tutaj:

 


       

1 komentarz:

  1. Ja najbardziej lubię biustonosze firmy Hamana, mają rozmiar idealny na mnie.

    OdpowiedzUsuń