Łączna liczba wyświetleń

sobota, 17 listopada 2012

Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy w bardzo prosty sposób zmienia rysy twarzy i modeluje ją do tego stopnia, że wygląda pięknie i nabiera regularnych rysów.

By znaleźć idealne konturowanie dla siebie trzeba po prostu dużo ćwiczyć i obserwować efekty.

Konturowanie twarzy zazwyczaj bazuje na bronzerze, którego nałożenie w odpowiednich partiach twarzy w odpowiedniej ilości i intensywności daje efekt trójwymiarowo wyglądającej twarzy.
Dodatkowo można posłużyć się różem na policzki oraz rozświetlaczem.

Gdzie i jak nakładać bronzer?
Najważniejsze są kości policzkowe i tam też koncentrujemy się z bronzerem. Do nakładania bronzera używamy dużego i puszystego pędzla. Dla ułatwienia sobie, gdzie bronzer nakładać, można zrobić "dziubek", wówczas kości policzkowe będą bardzo widoczne. Nakładamy go nieco poniżej kości policzkowych, gdyż miejsce bezpośrednio na kości przeznaczone jest dla różu. Staramy się zachować kształt trójkąta - szersza część od strony ucha, zwężając w stronę nosa.
Nadmiar bronzera otrzepujemy na ręce, by uniknąć zbyt nasilonego i brązowego efektu. Jeśli bowiem przesadzimy z nakładaniem brozera możemy otrzymać zupełnie przeciwny efekt i zamiast wyszczuplonej twarzy w ten sposób uwydatnimy daną partię twarzy.
Kolejnym miejsce nakładania bronzera są skronie po zewnętrznych stronach oraz żuchwa i podwójna bródka.
Jest to najprostszy i najszybszy sposób na wykonturowanie twarzy i delikatne zmienienie jej rysów.
Dodanie rozświetlacza sprawi, że środek twarzy będzie uwypuklony, a boki przyciemnione co optycznie ją pomniejszy i pięknie podkreśli. Dodanie odrobiny różu na policzki wieńczy cały efekt naturalnością i sprawia, że kolory zgrywają się w całość.

1, 4 - miejsce nakładania bronzera
2, 3, 5, 6 - miejsce nakładania rozświetlacza

 

2 komentarze:

  1. Dla mnie odkrycie konturowania było istnym przełomem! ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie też i wstyd się przyznać, że dopiero teraz zagłębiam tajniki tej metody ;)ale lepiej później niż wcale :)

    OdpowiedzUsuń