Łączna liczba wyświetleń

sobota, 1 czerwca 2013

Odżywczy żel pod prysznic i Rozpieszczający żel pod prysznic od DoveDziś zestawienie dwóch żeli pod prysznic Dove. Oba produkty są niemalże identyczne, różni je jedynie zapach.

Żel z różowym zamknięciem to Rozpieszczający żel pod prysznic. Zaczynam od niego, ponieważ bardziej mi się spodobał. Zawiera mleczko migdałowe i kwiat hibiskusa, co daje słodkie i rzeczywiście rozpieszczające zmysły połączenie. Żel ma kremową konsystencję o bardzo delikatnym zabarwieniu bladego różu, pięknie pachnie i nie wysusza skóry.

Żel z niebieską etykietą to Odżywczy żel pod prysznic. Żel ma za zadanie orzeźwiać i odświeżać zapachem niebieskiej figi i kwiatu pomarańczy. Dla mnie jednak nie wywiązuje się z tej obietnicy. Zapach nie jest zły, ani brzydki. Po prostu jakoś mniej mi się podobał na tle innych produktów. Żel jest kremowy, w delikatnie niebieskim kolorze, dobrze myje ciało i pozostawia skórę miękką i gładką.


Właściwości żeli pod prysznic Dove (powyższych jak i pozostałych tej marki):
- łagodne dla skóry, nie podrażniają, nie powodują swędzenia
- przyjemne w użyciu dzięki kremowej, gęstej konsystencji
- dobrze myją ciało, aczkolwiek słabo się pienią
- średnio wydajne
- skóra po kąpieli pozostaje miękka, gładka, nie jest wysuszona ani napięta
- daje uczucie nawilżenia (nie tak dokładnie jak po balsamie, ale czuć różnice w stosunku do innych żeli, zwłaszcza tych, które nie mają kremowej konsystencji)
- przez to, że jest gęsty trzeba go nieco dłużej spłukiwać
- klasyczne i wygodne opakowania, stabilna buteleczka, funkcjonalne otwieranie

1 komentarz: